Skip to content

Distances līgums

1. Vispārējie noteikumi

1.1.   Līgums tiek slēgts starp SIA “Latvijas roze”, reģ.Nr. LV40103258931, juridiskā adrese: Ūdens iela 14-8, Rīga, LV-1007, Latvija (turpmāk tekstā Latvijas roze) un Pircēju (turpmāk tekstā Pircējs), kurš veic pasūtījumu Latvijas roze interneta veikalā, kas atrodas interneta adresē https://www.latvijasroze.lv (turpmāk tekstā – Ziedu veikals).

1.2.   Šajā līgumā ietverti pienākumi ir obligāti un tās pārkāpšana var veidot pamatu distances līguma izbeigšanai.

1.3.   Ziedu veikala darbību nodrošina un uztur Latvijas roze.

1.4.   Veicot pasūtījumu Ziedu veikalā, Pircējs apstiprina, ka ir iepazinies ar Ziedu veikala Privātuma politiku un Distances līgumu, kas pieejami interneta adresē https://latvijasroze.lv/privatuma-politika/ un https://latvijasroze.lv/distances-ligums/, sapratis un piekrīt tam. 

1.5.   Pircējam ir tiesības saņemt Latvijas roze veikalā piedāvātās preces un pakalpojumus pēc tam, kad Pircējs ir veicis attiecīgā pakalpojuma vai preces priekšapmaksu. Katras attiecīgās preces un pakalpojuma apraksts un cena ir norādīta preču katalogā pie katras preces. Visas cenas ir norādītas ar normatīvajos aktos paredzētajiem nodokļiem un nodevām.

1.6.   Ja pasūtītie ziedi neatrodas veikalā un, ja ar pasūtītāju nav izdevies sazināties, ziedi tiek aizstāti ar līdzvērtīgiem, nezaudējot pasūtījuma summu.

1.7.   Ziedu šķirņu daudzveidības dēļ, preces izskats un lielums var atšķirties no attēlā redzamā.

1.8.   Latvijas roze var mainīt ziedu veidu un daudzumu atkarībā no sezonas, kā arī no to pieejamības noliktavā un citiem faktoriem. Pasūtījuma galīgais izpildījums var atšķirties no galerijas fotogrāfijām. Visas ziedu kompozīcijas Latvijas roze floristi veido tikai no svaigiem ziediem un dara visu, lai Pircējam iepatikusies kompozīcija maksimāli atbilstu sniegtajam paraugam fotogalerijā.

1.9.   Alkoholisko dzērienu vai preci, kura komplektā ir alkoholiskais dzēriens, var saņemt pilngadīga persona, kas sasniegusi vismaz 18 gadu vecumu un ir uzrādījusi vecuma apliecinošu dokumentu. Ja vecuma pierādošs dokuments nebūs pieejams un adresē nebūs neviena, ka sasniedzis vismaz 18 gadu vecumu, piegādes brīdī, produkti paliks pie piegādātāja/kurjera.

1.10.   Cenas interneta veikalā norādītas ar Latvijā spēkā esošo pievienotās vērtības nodokli. Preces cenā nav iekļauta preces piegādes izmaksas.

1.11.   Pircējam ir iespēja veikt apmaksu par preci vai pakalpojumu, izvēloties vienu no Ziedu veikalā piedāvātajiem attālināto maksājumu veidiem – ar karti, banklink, vai ar pārskaitījumu (pārskaitījuma gadījumā, saņemot e-pastā priekšapmaksas rēķinu). Pircējs tiks informēts par veiksmīgu apmaksu, saņemot e-pastā darījuma apstiprinājumu un rēķinu.

1.12.   Preču un/vai pakalpojumu apmaksas veikšana nozīmē pakalpojuma pasūtīšanas faktu un Pircēja neatsaucamu piekrišanu Distances līgumam.

1.13.   Pēc pasūtījuma apmaksas Pircējs ir noslēdzis līgumu ar Latvijas roze, kas nosaka abpusējas saistības un pienākumus.

1.14.   Latvijas roze ir tiesības vienpusēji anulēt pasūtījumu un atgriezt Pircējam pilnu pasūtījuma maksu, ja no Latvijas roze neatkarīgu apstākļu dēļ pasūtījuma izpilde nav iespējama.

1.15.   Interneta veikals un tā pārvalde “Latvijas roze” ir publiski pieejama interneta vietne, kas paredzēta ziedu, dāvanu un citu preču un pakalpojumu iegādei internetā. Ziedu veikals ir pieejams interneta adresē http://latvijasroze.lv. Vietnes Pārvaldnieks un izpildītājs ir SIA “Latvijas roze”. Vietnes saturs ir Latvijas roze intelektuālais īpašums, tā kopēšana, pavairošana un pārpublicēšana bez Latvijas roze rakstiskas atļaujas ir aizliegta.

1.16.   Latvijas roze var vienpusēji veikt izmaiņas šajā distances līgumā.

2. Piegādes noteikumi

2.1.   Latvijas roze nodrošina ziedu un citu preču piegādi visā Latvijā 7 dienas nedēļā. 

2.2.   Ziedu piegādes izmaksas visā Latvijā:

  • Piegādes teritorija: Rīga, Pierīga ( Jūrmala, Piņķi, Jaunmārupe, Ķekava, Salaspils, Ādaži u.c.), Daugavpils un aptuveni 60 km rādiusā aiz Rīgas robežas (Tukums, Dobele, Jelgava, Bauska, Sigulda, Saulkrasti, Ogre u.c.).
    Pasūtījumiem līdz € 48,99 – piegādes maksa € 7,50 ar PVN. Pasūtījumiem no € 49 – BEZMAKSAS piegāde.
  • Piegādes teritorija: attālākās pilsētas un reģioni (Kandava, Saldus, Vilce, Eleja, Pilsrundāle, Skrīveri, Aizkraukle, Valmiera, Cēsis, Limbaži, Kocēni, Straupe, Raiskums, Lielvārde, Grenctāle u.c.).
    Visiem pasūtījumiem – piegādes maksa € 20 ar PVN.
  • Piegādes teritorija: pārējā teritorija visā Latvijā.
    Visiem pasūtījumiem – piegādes maksa € 40 ar PVN.

2.3.   Piegādes izmaksas: € 7,50, € 20, € 40 vai bezmaksas piegāde, tiks aprēķināta automātiski, ņemot vērā norādīto saņēmēja adresi un pirkuma summu.

2.4.   Pasūtījuma piegāde notiek: aizpildot pasūtījuma formu, automātiski parādīsies iespējamie piegādes laiki un dienas, atbilstoši saņēmēja dzīves vietas teritorijas iedalījumam Ziedu veikala piegādes sistēmā.

2.5.   Ziedu un preču piegāde tiek veikta uz mājām, dzīvokļiem, birojiem, slimnīcām, dzemdību namiem un uz jebkuru Pircēja norādīto vietu.

2.6.   Lai ziedu piegāde tiktu nodrošināta pēc iespējas ātrāk, Pircējam jānorāda korektu informāciju par saņēmēju – vārdu, uzvārdu, adresi, pilsētu, durvju kodu, telefona numuru, kā arī precīzu piegādes laiku.

2.7.   Neilgi pirms piegādes, saņēmējs saņems telefona zvanu vai SMS, kurā varēs redzēt kurjera atrašanās vietu un piegādes plānoto laiku. Nepieciešamības gadījumā, sazinoties ar kurjeru, saņēmējs var norādīt citu piegādes adresi.

3. Atteikuma politika un tiesības mainīt vai atcelt pasūtījumu

3.1.   Pircējam ir tiesības 14 dienu laikā no preces (neattiecas uz ziediem un baloniem, skatīt punktu 3.6.) saņemšanas dienas, nesniedzot skaidrojumus par atteikuma iemeslu, atdot preci atpakaļ Latvijas roze veikalam. 

3.2.   Atgriežot preces (neattiecas uz ziediem un baloniem, skatīt punktu 3.6.), tām ir jābūt bez jebkādiem bojājumiem, oriģinālajā iepakojumā, neatvērtām, nedrīkst būt lietota. Preci ar derīguma termiņu jāatgriež 1-2 dienu laikā. Ja klients nevar nodrošināt šīs prasības, Latvijas roze patur tiesības klientam neizmaksāt naudu par atgrieztajām precēm.

3.3.   Atteikuma tiesību izmantošana un preču atpakaļatdošana notiek saskaņā ar Patērētāju tiesību aizsardzības likumu un Ministru kabineta 2014. gada 20 maija noteikumiem Nr. 255 “Noteikumi par distances līgumu”. 

3.4.   Atteikuma vēstules veidlapu Latvijas roze nosūta Pircējam pa e-pastu pēc Pircēja pieprasījuma.

3.5.   Visus izdevumus, kas radīsies saistībā ar preces nosūtīšanu atpakaļ Ziedu veikalam, sedz Pircējs. 

3.6.   Preču atpakaļatdošanas tiesības netiek attiecinātas uz grieztajiem ziediem, ziedu pušķiem, ziedu kompozīcijām, telpaugiem un hēlija baloniem. (MK noteikumi Nr. 255, 22.4. p.). Kā arī Pircējs nevar izmantot atteikuma tiesības, ja: pasūtīta prece ātri bojājas vai ir ātri izlietojamas; Latvijas roze preces ir izgatavotas tieši Pircējam pēc individuāla pasūtījuma; Pircējs ir atvēris preces iepakojumu.

3.7.   Ja saņēmējam ir jebkādās pretenzijas pret ziedu pušķa kvalitāti, saņēmējam ir tiesības ziedu pušķi nepieņemt un uzreiz atdot to kurjeram, par šo situāciju nekavējoties paziņojot pa tālruni +371 28455445, pēc kā situācija tālāk tiek izskatīta individuāli.

3.8.   Ja saņēmējs ir ziedu pušķi pieņēmis no kurjera, pretenzijas par ziedu pušķa kvalitāti netiek pieņemtas.

3.9.   Latvijas roze neatbild par ziedu saglabāšanos pircēja mājās, jo nevar kontrolēt apstākļus, kādos tie atrodas. Ziedi ir dzīva prece un nav iespējams paredzēt, kā tie uzvedīsies tādos vai citādos apstākļos, šī iemesla dēļ Latvijā pastāv LR Ministru kabineta noteikumi Nr. 207 15.3 (nav atgriežami: griezti ziedi, pušķi, ziedu kompozīcijas un istabas augi).

3.10.   Latvijas roze patur tiesības Pircējam atteikt izmantot atteikuma tiesības vai ieturēt kompensācijas maksu gadījumā, ja prece ir bojāta, lietošanas laikā nevērīgi izturoties pret preci vai neievērojot instrukcijas norādījumus, ja ir nozaudēts preces oriģinālais iepakojums vai ja tās iepakojums ir būtiski bojāts.

3.11.   Nauda par ziedu iegādi internetā netiek atgriezta, ja ziedu piegāde nav notikusi pasūtītāja vai saņēmēja vainas dēļ, piemēram, norādīta nepareiza adrese vai ziedu saņēmējs norādītajā adresē nav sastopams un sazvanāms, un citu iemeslu dēļ. Ziedus var saņemt divu dienu laikā Latvijas roze veikalā.

3.12.   Nauda par atgrieztu preci tiks atgriezta uz to pašu bankas kontu, no kurienes tika veikta apmaksa ne vēlāk kā 15 dienu laikā no preces saņemšanas Ziedu veikalā. 

3.13.   Sava pasūtījuma datumu vai citu informāciju var mainīt vai pasūtījumu var atcelt ne vēlāk kā 48 stundas pirms piegādes datuma. Vēlāk tas jau būs nodots izpildei un mainīt vai atcelt to vairs nebūs iespējams. Tādu svētku laikā kā piem. Ziemassvētki, Svētā Valentīna diena, Mātes diena, 8.marts Latvijas roze saņem ļoti daudz pasūtījumus, tāpēc, pasūtījumu var mainīt vai atsaukt ne vēlāk kā 5 darba dienas pirms piegādes datuma.

3.14.   Izņēmuma gadījumā ārpus augstāk minētajiem nosacījumiem pasūtījumu ir iespējams mainīt vai atcelt tikai savstarpēji vienojoties, ja vēl nav iesākta pasūtījuma izpilde. Piemēram, pasūtījumā nepieciešamie ziedi vēl nav sagādāti vai nav sākta to apstrāde saskaņā ar Jūsu pasūtījuma specifikāciju. Šajā gadījumā jāzvana pa tālruni +371 28455445 vai jāraksta uz e-pastu piegade@latvijasroze.lv. Administrators pārbaudīs pasūtījuma izpildes statusu un iespēju gadījumā to mainīs vai atcels. 

3.15.   Pasūtījuma atcelšanas gadījumā nauda tiks atgriezta uz to pašu bankas kontu, no kurienes tika veikta apmaksa ne vēlāk kā 15 dienu laikā. Šajā izņēmumu gadījumā ārpus augstāk minētajiem termiņiem Latvijas roze nav pienākums mainīt vai atcelt pasūtījumu. 

3.16.   Visas sūdzības tiek pieņemtas un izskatītas LR likumdošanā noteiktajos termiņos.  

4. Konfidencialitāte un datu apstrāde

4.1.   Ievadot nepieciešamo informāciju, noformējot pasūtījumu, Pircējs apliecina, ka ir iepazinies un piekrīt, ka viņa sniegtie dati tiek izmantoti, lai Latvijas roze varētu pieņemt Pircēja pasūtījumu un veikt preču piegādi saskaņā ar LR tiesību normu prasībām. Ievadot informāciju, Pircējs piekrīt, ka tam uz norādīto e-pastu tiks izsūtīti paziņojumi, kas saistīti ar Pircēja pasūtījuma apstrādi.

4.2.   Latvijas roze garantē saņemto personas datu apstrādi, uzglabāšanu un neizpaušanu trešajām personām atbilstoši Latvijas Republikas likumos un tiesiskajos aktos noteiktajām prasībām. Pasūtījumu pieņemšanas brīdī saņemtās apmeklētāju un pircēju e-pasta adreses, telefonu numuri, pasta adreses tiks izmantotas tikai un vienīgi saziņai ar preču un/vai pakalpojumu pasūtītāju un to saņēmēju, un pasūtījuma kvalitatīvai izpildei.

4.3.   Apstiprinot https://latvijasroze.lv/distances-ligums/ lietošanas noteikumus, lietotājs piekrīt saņemt aktuālo informāciju un jaunumus par īpašajiem piedāvājumiem.

5. Nepārvaramā vara

Latvijas roze nav atbildīga par līguma saistību neizpildi, ja neizpildes cēlonis ir nepārvaramas varas apstākļu darbība. Pie nepārvaramas varas (force majeure) vai ārkārtēja rakstura apstākļiem pieskaitāmi: stihiskas nelaimes, laikapstākļu brīdinājums sākot no oranžā līmeņa, avārijas, katastrofas, epidēmijas, kara darbības, streiki, iekšējie nemieri, blokādes, varas un pārvaldes institūciju rīcība, normatīvo aktu, kas būtiski ierobežo un aizskar Latvijas roze tiesības un ietekmē uzņemtās saistības, pieņemšana un stāšanās spēkā, kā arī jebkāda neparedzama ārkārtas situācija vai notikums, kas ir ārpus Latvijas roze kontroles un nav radies to kļūdas vai nevērīgas rīcības rezultātā un no kuriem nav bijis iespējams izvairīties, veicot pienācīgus piesardzības pasākumus.

6. Strīdi un pretenzijas

Visi strīdi un pretenzijas tiek risinātas savstarpēju pārrunu ceļā ne vēlāk kā 10 (desmit) dienu laikā no pretenzijas saņemšanas dienas. Pretenzija ir jāiesniedz rakstveidā, sūtot uz e-pasta adresi info@latvijasroze.lv. Ja strīdu neizdodas atrisināt pārrunu ceļā, tas risināms Latvijas Republikas tiesā likumos un tiesiskajos aktos noteiktajā kārtībā.