Skip to content

VIRŠI PODIŅOS. KOPŠANA.

Veikalu plauktos var redzēt visdažādākos rudens augus podiņos, tajā skaitā krizantēmas un viršus. Nereti tieši otrie piesaista lielāku uzmanību ar savu interesanto, rudenīgo un košo izskatu. Kad virši jau iegādāti, tad sākas informācijas meklēšana, kā tad īsti tos kopt, lai tie, pēc iespējas ilgāk, priecētu acis.

Apkoposim nianses par šo augu kopšanu:

  • viršiem patīk vēss gaiss. Tāpēc tos nevajag novietot radiatoru un citu siltumu izdalošu aparātu tuvumā. Līdz ar to viršiem nenotiks nekas slikts, ja rudenī tie tiks novietoti ārā. Tos droši drīkst atstāt ārā arī ziemā, tomēr, kailsals var nodarīt kaitējumu. Visdrošāk virši jutīsies, ja tiem ziemā būs apkārt sniegs.
  • viršiem patīk mitrums. Šis ir vēl viens iemesls, kāpēc tos nevajag novietot radiatoru tuvumā. Taču, lai gan viršiem patīk mitrums, jāizvairās no lapu samitrināšanas un no ausnes pārlaistīšanas.

Virši dārzos izskatās skaisti, tomēr, reti izdodas no podiņiem tos veiksmīgi pārziemot. Pirktie virši podiņos ir vienas sezonas augs. Rudenī viršiem būs par maz gaismas, savukārt, jaunie dzinumi, ja tādi būs, nebūs noturīgi. Protams, ja viršu šķirne būs piemērota un, ja augs būs pareizi apkopts, pastāv iespēja augam pārziemot veiksmīgi.