Skip to content

TELPAUGU KOPŠANA. RUDENS UN ZIEMA.

Telpaugi pielāgojas ziemas laikam dēļ saīsinātā dienas garuma, nevis temperatūras izmaiņu dēļ. Saīsinoties dienām, pat īpaši siltos mājokļos, augi aug un zaļo krietni pasīvāk nekā pavasarī un vasarā. Tādēļ ļoti būtiska šajā periodā ir atšķirīgā telpaugu kopšana.

Rudens un ziemas periodā bieži tiek pieļautas būtiskas kļūdas telpaugu kopšanā, kuru dēļ tie iznīkst. Tādēļ vēlamies padalīties ar padomiem, kā augus pareizāk kopt šajā sezonā, atsaucoties uz portālu www.mindbodygreen.com:

  • Apsmidzini augus ar ūdeni. Liela daļa telpaugu ir tropiski augi, kas mīl mitrumu. Taču, sākoties apkures sezonai, gaiss paliek manāmi sausāks, kas savukārt augiem veicina lapu brūnēšanu un kalti. Palutini augus – apsmidzini tos ar ūdeni. Kā arī ieteicams tos novietot vienu otram blakus, jo augi  izdala mitrumu, tāpēc bariņā tie spēs apgādāt cits citu ar papildus vieglu mitruma devu.
  • Noslauki putekļus no auga lapām. Putekļi aizsedz lapas un tā rezultātā augs nesaņem pietiekoši lielu gaismas daudzumu, kā arī nespēj uzņemt optimālu mitruma līmeni ar lapām. Tādēļ augu lapas ik pa laikam noslauki ar mitru kokvilnas lupatiņu.
  • Nemēslo. Ziemas un rudens mēnešos ir ieteicams ļaut augiem atpūsties un šajā laikā nav nepieciešamība augus mēslot. Mēslošana ir vajadzīga tad, kad augam ir aktīvais augšanas laiks – pavasaris un vasara, kā arī ražas nobriešanas laiks, kas atsevišķiem augiem ir agrs rudens.
  • Laisti retāk. Telpaugus rudenī un ziemā laisti retāk. Lai noteiktu, vai ir pienācis laiks laistīšanai, vienkārši ieliec pirkstu augsnē vismaz centimetra dziļumā un novērtē, vai augsne ir mitra. Ja augsne ir kļuvusi sausa, aplej to un lieko ūdeni nolej. Nekādā gadījumā neļauj augam mirkt ūdens peļķē – ar ziemas ūdens patēriņu augs ātrāk aizies bojā no pārlaistīšanas nekā uzsūks lieko ūdeni.