Skip to content

SVĒTKU GARŠVIELA – KANĒLIS. PALUTINI AR TO ARĪ TELPAUGUS!

Kanēlis ir garšviela, kuru iegūst no kanēļkoka mizas, to izžāvējot un samaļot pulverī. Kanēļa koka mizā ir daudz ēterisko eļļu, kuras rada možumu, uzlabo garastāvokli un darba spējas, kā arī paaugstina smadzeņu aktivitāti, tāpēc kanēlis noderīgs visiem, kuriem daudz jāmācās vai radoši jāstrādā. Kanēlim ir sildošas, uzmundrinošas īpašības, tāpēc jo īpaši to ieteicams lietot ziemā. Kanēlī ir daudz vērtīgo antioksidantu, augsts dzelzs un magnija saturs, tajā ir fenoli, kas iznīcina baktērijas. Kanēlis spēj regulēt arī cukura līmeni asinīs, tāpēc ieteicams diabēta slimniekiem.

Taču kanēlis ir noderīgs ne tikai cilvēkiem, bet arī telpaugiem! Kanēlis stimulē augu augšanu un tas ir spēcīgs antiseptiķis. Kanēlis ir dabiska sastāvdaļa, kuru izmantot tad, kad nepieciešama palīdzība kādam istabas augam, lai nebūtu jāizmanto ķimikālijas.

Kanēļa izmantošana telpaugiem.

  • Reizi mēnesī augsni podiņā pārkaisīt ar kanēli, nemainot laistīšanas režīmu.
  • Ziemā, kad telpaugiem īpaši vajadzīgs mitrums un papildus barības vielas, var izmantot arī kanēļa šķīdumu, ar kuru pabarot augus divas reizes mēnesī. Lai pagatavotu šķīdumu, nepieciešams litrs ūdens un ēdamkarote kanēļa. Šādu maisījumu atstāj uz divām dienām. Kad tiks laistīti telpaugi, jāpievieno katram augam podiņā divas ēdamkarotes sagatavotā šķīduma. Šādu šķīdumu var izmantot arī vasarā, laistot telpaugus.
Izmantotais materiāls - la.lv.