Skip to content

PAVASARIS PODIŅOS. NARCISES!

Līdz narcišu un citu pavasara puķu ziedēšanas valdzinājumam dārzā vēl jāgaida, bet jau tagad veikalos var iegādāties ziedošās sīpolpuķes. “Latvijas roze” floristes iesaka, kā kopt narcises podiņos, lai tās ilgāk izdaiļotu  Tavu māju.

IEGĀDĀTO PUĶI IETIN PAPĪRĀ

Ja ārā ir auksts, iesakām tikko iegādāto telpaugu ietīt puķu saiņošanas papīrā. Papīrs pasargās telpaugu no aukstuma piekļūšanas, kas var nelabvēlīgi ietekmēt turpmāko augšanas procesu.

VĒSA, GAIŠA VIETA

Pārnesot sīpolpuķi mājās, nogaidiet vismaz 10 minūtes un tikai tad to izsaiņojiet, novietojiet vēsākā, bet gaišā vietā. Gan vēsais gaiss, gan gaisma nodrošinās narcišu ilgāku ziedēšanu. Sildelementu tuvums var veicināt auga un augsnes ātrāku izžūšanu un noziedēšanu. Noteikti jāpārbauda, vai narcises augsne ir mitra vai sausa. Ja tā ir sausa, ieteicams labi salaistīt, bet nedrīkt pieļaut pārlaistīšanu. Ja zināt, ka mājās ir sauss gaiss, tad ziedi būs jālaista biežāk.

IESTĀDI SĪPOLUS DĀRZĀ

Ja jums ir dārzs, tad iesakām noziedējušās narcises sīpolu nemest ārā, bet nedaudz paglabāt un rudenī iestādīt. Ne vienmēr veikalos iegādāto sīpolpuķu sīpoli veiksmīgi pārziemo, bet ir vērts pamēģināt, lai jau nākamajā gadā atkal varētu priecāties par krāšņajiem ziediem.

 

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn

Kategorijas