Skip to content

NARCISES PODIŅOS. KOPŠANA.

Līdz narcišu un citu pavasara puķu ziedēšanas valdzinājumam dārzā vēl jāgaida, bet jau tagad veikalos var iegādāties ziedošās sīpolpuķes.

Mēs padalīsimies ar mūsu floristu padomiem, kā kopt narcises podiņos, lai tās ilgāk izdaiļotu Jūsu māju:

  • Iegādāto puķi ietin papīrā. Ja ārā ir auksts, iesakām tikko iegādāto telpaugu ietīt puķu saiņošanas papīrā. Papīrs pasargās telpaugu no aukstuma piekļūšanas augam, kas var nelabvēlīgi ietekmēt turpmākajiem augšanas procesu.
  • Narcisi novieto vēsā, gaišā vietā. Pārnesot sīpolpuķi mājās, nogaidiet vismaz 10 minūtes un tikai tad to izsaiņojiet un novietojiet vēsākā, gaišā vietā. Gan vēsais gaiss, gan gaisma nodrošinās narcišu ilgāku ziedēšanu. Dažādu sildelementu tuvums var veicināt auga un augsnes ātrāku izžūšanu un noziedēšanu. Noteikti jāpārbauda, vai narcises augsne ir mitra vai sausa. Ja tā ir sausa, ieteicams labi salaistīt, bet nedrīkt pieļaut pārlaistīšanu. Ja Jūsu mājās ir sauss gaiss, tad ziedi būs jālaista biežāk.
  • Iestādi sīpolus dārzā. Ja jums ir dārzs, tad iesakām noziedējušās narcises sīpolu nemest ārā, bet nedaudz paglabāt un rudenī iestādīt. Ne vienmēr veikalos iegādāto sīpolpuķu sīpoli veiksmīgi pārziemo, bet ir vērts pamēģināt, lai jau nākamajā gadā atkal varētu priecāties par krāšņajiem ziediem.