Skip to content

KĀ RŪPĒTIES PAR SĪPOLPUĶĒM.

Daba pamazām sāk mosties, un arvien populārākas paliek dažādas sīpolpuķes podiņos. Piemēram, hiacintes, kuras var atrast gan ziedu veikalos, gan arī lielveikalos.

Lai gan sīpolpuķu audzēšana nav grūta, tomēr ir dažas lietas, ka jāņem vērā, lai tās veiksmīgi uzziedētu un pēc tam varētu iestādīt dārzā.

Sīpolpuķu podiņa novietojums telpā.

  • Ziedu veikalos iegādātās sīpolpuķes būs labāk aprūpētas nekā lielveikalos.
  • Sīpolpuķēm patīk gaisma, bet lielveikalos dabīgā apgaismojuma tikpat kā nav. Tāpēc, atnesot tās mājās, sīpolpuķes jānovieto tādā vietā, kur ir dienas gaisma. Vislabāk būs, ja šī vieta ir ne tikai gaiša, bet arī vēsa, jo tad ziedi turēsies ilgāk.

Sīpolpuķu laistīšana.

  • Ja veikalā iegādātās sīpolpuķes augsne ir sausa, mājās noteikti to aplaisti, bet, laistīšanu sāc pamazām.
  • Ja ziedi vēl nav izplaukuši, augsnei jābūt mēreni mitrai, taču tad, kad jau tie sāk plaukt, mitrumam jāseko līdzi īpašī vērīgi. Sīpolus nekādā gadījumā nedrīkst pārlaistīt.  Augsnei visu laiku jābūt viegli mitrai, bet saknes nedrīkst ilgstoši mērcēties ūdenī.
  • Ieteicams sīpolpuķes laistīt vienreiz dienā, lai nodrošinātu nepieciešamo mitrumu. Laistot katru dienu, nevajag aizrauties ar lielu ūdens daudzumu. Ūdens nepieciešams pavisam nedaudz, lai augsne pilnībā neizžūst. Ūdens jālej tā, lai samitrinātos augsne, nevis tas notecētu no sīpola gar malām, atstājot saknes neskartas.
  • Ja sīpolpuķi tur traukā ar ūdeni, nevis podiņā ar augsni, noteikti nevajag visu sīpolu mērcēt ūdenī. Apmēram divām trešdaļām no sīpola jābūt ārpus ūdens.