Skip to content

NOVEMBRIS. VALSTS SVĒTKU MĒNESIS.

18. novembris jeb Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas diena Latvijā ir īpaši svētki. Šogad Latvija svinēs savu 103. gadadienu kopš Latvijas Republikas neatkarības proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī Rīgas pilsētas Otrajā teātrī, kuru šodien atpazīst kā Latvijas Nacionālo teātri.

Savukārt, 11. novembris jeb Lāčplēša diena ir atceres diena – Latvijas brīvības cīnītāju piemiņas diena. 1919. gada 11. novembrī Latvijas armija sakāva Bermonta vadītos vācu un krievu baltgvardu spēkus Rīgā un atbrīvoja Daugavas kreiso krastu. Uzvara pār Bermonta armiju nodrošināja Latvijas neatkarības nostiprināšanos un valsts pastāvēšanu.  Šis datums ir simbolisks, jo raksturo brīdi, kad sabiedrība apvienojās un smagās cīņās uzvarēja labi bruņotu, skaitliski pārāku ienaidnieku. 11. novembrī tiek pieminēti karavīri, kas izšķirošajā brīdī labprātīgi ziedoja savas dzīvības Latvijas valsts pastāvēšanas labā.

Piedāvājam dažas idejas šiem svētkiem:

  • sagatavot mājās svētku galdu un svētku noformējumu. Piedāvājam izvēlēties mūsu e-veikalā, kā arī veikalos klātienē ziedus Valsts svētkiem sarkanbaltajos toņos, kurus izmantot, gan lai skaisti noformētu svētku galdu, gan lai mājām piešķirtu svētku noskaņu, gan lai nosūtītu sveicienus sev tuviem cilvēkiem. Piemēram, ziedu kompozīcija, kurai nebūs vajadzīgs piemeklēt vāzi – Riga, ziedu pušķis Latvijas karoga krāsās – Latvija.
  • iedegt gaismu savās mājās. Lai mājās ienestu gaismu un siltumu, iededziet sveci. Līdz ar sveces iededzināšanu, parādās arī tās maģiskais spēks, kas slēpjas sveces dvēselē – sveces liesmā. Ar sveces palīdzību var enerģētiski sakārtot gan mājokli, gan savu piemājas saimniecību, gan sevi pašu. Līdz ar to svecei ir būtiska loma gaismas nešanā mūsu dzīvē – gan fiziskā, gan emocionālā līmenī. Mūsu veikalos klātienē ir pieejamas dažādas sveces, lai katrs atrastu sev tuvāko. Kā arī ir iespēja nosūtīt kādam Jums tuvam cilvēkam šo gaismas nesēju no mūsu e-veikala – kā Dāvanu kasti ar sveci.
  • uzzināt ko jaunu par Latvijas valsts dibināšanu un vēsturi. Virtuālajā vidē pieejams plašs materiālu klāsts, kas ļauj izzināt gan 1918. gada notikumus un personības, gan citus nozīmīgus Latvijas vēstures posmus. Piemēram, digitālajā vietnē www.ieejaskarte.lv ikviens interesents var noskatīties interaktīvu video par valsts proklamēšanas gaitu, dodoties virtuālā vēsturiskā ceļojumā kopā ar aktieri Ģirtu Krūmiņu.
  • skatīties Latvijas filmas. Piemēram, “Dvēseļu putenis”, “Nameja gredzens”, “Pilsēta pie upes”.
  • izmantot dažādās iespējas un tehnoloģijas, lai tiktos ar draugiem, radiem un nosūtītu viņiem sveicienus, netiekoties klātienē. Mūsdienās ir pieejamas dažādas opcijas, lai varētu komunicēt attālināti, piemēram, videozvani, dāvanu nosūtīšana ar kurjera palīdzību un daudzas citas. Latvijas roze Jums var piedāvāt ziedu piegādi visā Latvijā, lai sagādātu patīkamus mirkļus Jums tuviem cilvēkiem šajos svētkos.

Viss mūsu piedāvājuma sortiments ir aplūkojams mūsu e-veikalā. Kā arī laipni aicinām apmeklēt mūsu veikalus visā Latvijā klātienē. 

Svētkos rekomendējam ziedus ar piegādi pasūtīt laicīgi, lai varētu garantēt to izpildi konkrētajā dienā. Sīkāka infomācija par piegādi pieejama ŠEITLūdzu, ņemiet vērā, ka svētku dienās piegādes laiki var arī aizkavēties, lielāka pieprasījuma dēļ!

Kur zemi lai krāšņāku rastu,
Kam skaistākas dziesmas lai dzied,
Kā zemi pie dzintara krasta,
Kā zemi, kur ābeles zied.


Tā zeme ir dzimtene mana,
Te izaugt un dzīvot man ļauts.
Ik puķe tās vārdu man zvana,
Šo zemi par Latviju sauc.


/Anna Sakse/

Izmantotais materiāls - tīmekļa vietne https://lv100.lv