Skip to content

KĀ PAREIZI TRANSPORTĒT TELPAUGU UZ MĀJĀM?

Jo vēsāks paliek laiks, jo biežāk aizdomājamies par telpaugu iegādi, lai telpās ieviestu dzīvīgumu un nedaudz vasarīgu noskaņu. Ar augu iegādi nav problēmu – tos var iegādāties visdažādākajos veikalos, arī “Latvijas roze” veikalos. Bet ko tālāk? Kā to nogādāt mājās?

Gada aukstajos mēnešos pastāv lielāka iespēja tikko iegādāto telpaugu traumēt transportēšanas procesā. Nevienam nepatīk aukstums, it sevišķi, ja ārā temperatūra ir zem nulle grādiem. Apsalt var jebkurš augs – acālija, kaktuss, palmveidīgais augs, orhideja vai paparde. Pat dažas minūtes var nelabvēlīgi ietekmēt visu turpmāko augšanas procesu. Tāpēc ieteicams tikko iegādāto telpaugu kārtīgi ietīt puķu saiņošanas papīrā vai avīzēs. Jāietin viss augs vairākās kārtās, lai aukstums pēc iespējas mazāk tiktu klāt. Daži iesaiņošanu aizstāj ar auga ielikšanu maisiņā, bet tas to nepasargā no apsalšanas.

Savukārt tad, kad augs jau nokļuvis mājās, nevajadzētu to uzreiz nolikt vissiltākajā vietā. Augam vajag laiku, lai atklimatizētos. Iesakām vispirms kādu laiku ļaut tam pastāvēt ietītā veidā, tad noņemt papīru un nolikt vēsākā vietā, lai straujo temperatūru svārstību dēļ augs neciestu. Pēc tam augu var nolikt jebkurā vietā, kur vien vēlaties. Tomēr jāatceras, ka dažiem augiem patīk vēsākas vietas, bet citiem siltākas. Arī nepieciešamais saules daudzums dažādiem augiem ir atšķirīgs.

Tomēr, ja ir iespēja, iesakām telpaugus iegādāties pavasarī un vasarā, kad gaiss ir siltāks un augiem draudzīgāks.