Skip to content

IZCELSIM PAŠMĀJU ROZES!

“”Latvijas roze” vēlas pierādīt, ka arī Latvijā var izaudzēt rozes, un tās kvalitātes ziņā var konkurēt ar importa ziediem!” Ar šādu nostāju “Latvijas roze” īpašniece Santa Eikerte-Kuiva uzsāka sava jaunā biznesa  attīstīšanu drīz pēc tam, kad pameta darbu bankā un meklēja jaunas iespējas, kas pēckrīzes periodā nebūt nebija vienkārši.

“Manai māsai Sēmes pagastā pieder saimniecība SIA “Ar B Agro”, kas 1,5 ha platībā audzē rozes. Viņa izteica ideju par ziedu vairumtirdzniecību,” atminas S. Eikerte-Kuiva. Santa savu biznesu saista arī ar patriotisma veicināšanu, jo Latvijā audzētiem ziediem ik dienas veikalu plauktos nākas konkurēt ar importa puķēm, kuras piesaista pircēju uzmanību nevis ar kvalitāti, bet ar nedaudz zemāku cenu. Tā nu visi “Latvijas roze” veikali vasaras periodā piedāvā Latvijā audzētas rozes.

“Mūsu uzņēmums no ziedu vairumtirgotāja, pamazām kļuva par ziedu viekalu ķēdi, kad 2010. gadā atvērām savu pirmo ziedu mazumtirdzniecības veikalu Jūrmalā, vasaras periodos piedāvājot iegādāties pašmāju audzētās rozes. Šobrīd “Latvijas rozei” ir  E-veikals un 13 ziedu veikali visā Latvijā: Rīgā, Jūrmalā, Tukumā, Daugavpilī, Jelgavā, Ādažos, Ogrē un Valmierā.”

Būtisks periods uznēmuma vēsturē bija 2012.-2015.gads, kad SIA “Latvijas rozei” izdevās kāpināt apgrozījumu no 15 tūkst. Eur 2012. gadā līdz 760 tūkst. Eur 2015. gadā, kas uzņēmumam nodrošināja vietu laikraksta “Dienas Bizness” un “Lursoft” veidotajā strauji augošo uzņēmumu jeb Gazeļu sarakstā.

“Latvijas rozei” straujo apgrozījuma kāpumu šajā periodā nodrošināja gan jaunu veikalu atvēršana, gan uzņēmuma iekšējās struktūras maiņa. “No sākuma centos visu izdarīt pati, bet sapratu, ka, līdz ar jaunu veikalu atvēršanu, tas kļūst aizvien grūtāk, visu nevaru pagūt. Uzņēmums attīstās un, lai tas ilgstoši un produktīvi strādātu, vajadzēja pārskatīt tā struktūru, sadalīt atbildību vairākiem vadītājiem,” stāsta S. Eikerte-Kuiva.