Skip to content

ACĀLIJAS. KĀ PRIECĒT SEVI AR KRĀŠŅIEM ZIEDU MĀKOŅIEM.

Pareizā šo ziedu izvēle jāizdara jau veikalā. Tas nozīmē, ka jāpērk tās acālijas, kuras vēl nav pilnībā izplaukušas un ir lielos, krāsainos pumpuros. Ja pumpuri būs pavisam mazi, tad pastāv iespēja, ka, atnākot mājās, tie nobirs. Noteikti jāapskata, vai acālijai nav kādi kaitēkļi, vai tā izskatās vesela. Acālijas lapām jābūt zaļām, nedaudz spīdīgām, nedrīkst būt dzeltenīgas.

Kad acālijas ir atnestas mājas, tad jāatrod pareizā vieta, kur tās turēt. Acālijām patīk vēsums, kā arī mitrs gaiss, līdz ar to nav ieteicams likt uz palodzes, zem kuras ir radiatori un tieši saules stari. Gaisa mitrināšanai, blakus acālijai var novietot trauku ar ūdeni.

Rūpes par acāliju prasa uzmanību.

  • Jāzina, ka acālijai patīk arī mitra augsne, ne tikai mitrs gaiss, līdz ar to regulāri jāpārbauda augsnes mitrums, bet jāuzmanās ar auga pārlaistīšanu.
  • Acālijas noteikti nedrīkst laistīt ar siltu ūdeni.
  • Ziemā var izmantot sniegu, to novietojot uz augsnes vai traukā zem poda.
  • Tā kā acālijai patīk skāba augsne, tad reizi mēnesī ūdenim jāpiepilina citrona sula, lai ūdens būtu viegli skābs.
  • Kad tiek laistītas acālijas, tad jāuzmanās no tā, lai ūdens piles nenokļūtu uz auga ziediem, jo tad tie kļūs neglīti – pleķaini un brūni.
  • Ja laistīšanas brīdī tiek pamanītas kādas augiem raksturīgas slimības – miltrasa, pelēkā puve vai rūsa – tad nekavējoties bojātās auga daļas ir jānogriež, savukārt, veselās ir jāapstrādā ar pretslimību līdzekļiem.

Lai acālija ziedētu arī nākamajā gadā, tad rūpes par to jāturpina arī pēc ziedu noziedēšanas. Pēc pārziedēšanas augs jālaista reizi divās nedēļās, ūdenim jāpievieno universālais mēslojums. Zarus var aplīdzināt, veidojot vēlamo auga formu, tādā veidā tiks panākta acālijas vēl krāšņāka ziedēšana nākamajā gadā. Ja vasarā acālija atrodas Jūsu dārzā, tad, tuvojoties salnām, tā noteikti ir jāienes iekštelpās, kurās temperatūŗa nebūtu augstāka par +10 grādiem un ne zemāka par +4 grādiem. Savukārt, janvārī to var novietot jau siltākā vietā – aptuveni +16 grādos.

Izmantotais materiāls - žurnāls "100 labi padomi".