0 €

Lielveikalu plauktos var redzēt visdažādākās rudens puķes podiņos, tajā skaitā krizantēmas un viršus. Nereti tieši otrie piesaista lielāku uzmanību. Kad virši nopirkti, sākas informācijas meklēšana, kā tad īsti tos kopt. Tāpēc esam apkopojuši svarīgākās lietas, kas jāievēro viršu kopšanā.

Šim augam vairāk patīk vēss gaiss, nekā silts. Tāpēc tos nevajag novietot radiatoru un citu siltumu izdalošu aparātu tuvumā. Viršiem patīk vēsākas telpas, arī rudens āra gaiss derēs. Tos droši drīkst atstāt ārā arī ziemā, tomēr kailsals var nodarīt kaitējumu. Visdrožāk virši jutīsies, ja tiem ziemā būs sniegs apkārt. Šim augam patīk mitrums – šis ir vēl viens iemesls, kāpēc to nevajag novietot radiatoru tuvumā. Lai gan viršiem patīk mitrums, jāizvairās no lapu samitrināšanas. Jāuzmanās arī no pārlaistīšanas.

Virši dārzos izskatās skaisti, tomēr reti izdodas no podiņiem tos veiksmīgi pārziemot. Šis tomēr ir vienas sezonas augs. Rudenī viršiem būs par maz gaismas, savukārt jaunie dzinumi, ja tādi būs, nebūs noturīgi. Protams, ja viršu šķirne būs piemērota un ja augs būs pareizi apkopts, iespējams, izdosies to pārziemot. Iegādājoties veikalā šo augu, vispirms vajadzētu noskaidrot šķirni. Zinot to, zināsiet arī, vai ir vērts mēģināt to saglabāt līdz nākamajai sezonai.

Nākamie raksti