0 €

Lai cik labi būtu iekārtotas telpas, reizēm tās var šķist nedzīvas bez istabas augiem. Mājas un arī biroja dekorēšana ar augiem ne tikai piešķir zaļāku izskatu un mājīguma sajūtu, bet arī palīdz attīrīt gaisu un uzlabo veselību.
Noteikti jāatceras, ka ne visi augi iederēsies visās telpās. Jāņem vērā augam nepieciešamie apstākļi un istabā esošie apstākļi. Piemēram, dažiem telpaugiem vajag tiešus saules starus, citiem tieši otrādi – jo ēnaināka vieta, jo labāk. Kādam var patikt sauss gaiss, bet citam vairāk mitrs. Iegādājoties augus, noteikti noskaidro no floristiem, kādi apstākļi tam būs vispiemērotākie.
Aizmāršīgajiem derēs kaktusi, ko var laistīt retāk. Tiem, kuriem patīk krāsas, patiks ziedošie augi. Ja telpa ir maza, pietiks ar vienu vai diviem augiem. Ja platība ir lielāka, droši var iegādāties vairāk augus.
Augus var kombinēt – visiem nav jābūt vienādiem vai vienādos izmēros. Mazos var kombinēt ar lielajiem, var paspēlēties ar toņiem, izvēloties augus ar dažādu lapu krāsu. Pievērs uzmanību augu podiņiem. Arī tie var kalpot kā lielisks interjera papildinājums.
Ja mājās vai birojā nav plašu palodžu vai plauktu, vienmēr var iegādāties vai uztaisīt atbilstošu statīvu. Veikalos var iegādāties arī speciālas telpaugu karināmās sistēmas. Tās lieliski iederēsies mazās telpās.
Atceries, ka telpaugi vislabāk izskatīsies, ja tiem fonā būs kas vienkrāsains. Jāņem vērā apstākļi mājās un augam vajadzīgie. Ja liksi tos statīvos, jārēķinās ar auga augšanas īpatnībām. Nenovieto augus tuvu siltuma ierīcēm, krāsnīm vai kamīniem. Pārāk sauss gaiss var kaitēt.

 

Iepriekšējie raksti Nākamie raksti