0 €

Mēs esam rožu fani. Par to liecina fakts, ka neatkarīgi no gadalaika, mūsu veikalos un interneta veikalā pieejamas visdažādākās rozes. Katru vasaru piedāvājam arī Latvijā audzētās. Bet šoreiz nerunāsim par grieztajiem ziediem. Rožu fani, kuriem ir savs zemes pleķītis, labprāt stāda un rūpējas par rozēm, tāpēc apkopojām dažus ieteikumus, ko ievērot rožu kopšanā tieši augustā.

Lai rozes turpinātu krāšņi ziedēt, jānogriež noziedējušie ziedi. Jo rūpīgāk visu lieko nogriezīsi, jo skaistāk rožu krūms ziedēs. Augs barības vielas patērē augļu briedināšanai, tāpēc, ja liekie ziedi netiks nogriezti, roze turpināa minerālvielas sūtīt noziedējušiem ziediem, lai gan visas vajadzīgās vielas varētu izmantot jaunu ziedu veidošanai.

Lai gan negribas to atzīt, augustā jau sāk gatavoties ziemas periodam. Visu vararu rozes ieteicams mēslot ar slāpekli saturošu mēslojumu, bet augustā pamazām jāpāriet uz kāliju un magniju saturošu mēslojumu. Tas veicina dzinumu nobriešanu. Rozes turpina augt līdz pat oktobrim, lai gan ne tik intensīvi kā vasarā. Slāpekli saturoši mēslojumi veicina jauno dzinumu rašanos, kuri nepaspēj līdz salam pietiekami nobriest.

Vasarā liela problēma rozēm ir laputis. Lai no tām izvairītos, ieteicams blakus rozēm iestādīt augus, kuri nepatīk nejaukajiem kukaiņiem, un augusts ir ļoti piemērot laiks, lai to darītu. Tuvumā ziedošajam krūmam var stādīt salvijas, romiešu kumelītes, timiānu, lavandas vai ziemas ķiplokus.

Iepriekšējie raksti Nākamie raksti