0 €

Ir tikai janvāra beigas, bet pavasara mīļotāji noteikti nevar sagaidīt nākamo gadalaiku, kad viss sāks plaukt, zaļot un ziedēt. Lai gan māte daba pati izlems, kad ļauties pavasara valdzinājumam, mēs varam nedaudz pasteigties notikumiem pa priekšu. To palīdzēs pavasara sīpolpuķes podiņos, piemēram, narcises.

Līdz narcišu ziediem dārzā vēl jāgaida, bet jau tagad veikalos var iegādāties ziedošas sīpolpuķes. Ārā ir gana auksts, tāpēc jāuzmanās, lai pa ceļam no veikala uz mājām šo augu neapsaldētu. Par pareizu telpaugu transportēšanu uz mājām esam jau rakstījuši, bet atkārtošana zināšanu māte. Iesakām tikko iegādāto telpaugu kārtīgi ietīt puķu saiņošanas papīrā vai avīzēs. Kārtīgi satinot narcisi ar papīru, tā tiks pasargāta no aukstuma piekļūšanas, kas var nelabvēlīgi ietekmēt turpmāko augšanas procesu.

Pārnesot sīpolpuķi mājās, novietojiet to vēsākā, bet gaišā vietā. Gan vēsais gaiss, gan gaisma nodrošinās narcišu ilgāku ziedēšanu. Sildelementu tuvums var veicināt auga un augsnes ātrāku izžūšanu un noziedēšanu. Noteikti jāpārbauda, vai narcises augsne ir mitra vai sausa. Ja tā ir sausa, ieteicams labi salaistīt, bet nedrīkt pieļaut pārlaistīšanu. Ja zināt, ka mājās ir sauss gaiss, tad ziedi būs jālaista biežāk.

Ja jums ir dārzs, tad iesakām noziedējušās narcises sīpolu nemest ārā, bet nedaudz paglabāt un rudenī iestādīt. Ne vienmēr veikalos iegādāto sīpolpuķu sīpoli veiksmīgi pārziemo, bet ir vērts pamēģināt, lai jau nākamajā gadā atkal varētu priecāties par krāšņajiem ziediem.

Iepriekšējie raksti Nākamie raksti