0 €

Daba pamazām sāk mosties, un arvien populārākas paliek sīpolpuķes podiņos, piemēram, hiacintes. Tās var atrast gan ziedu veikalos, gan lielveikalos. Lai gan sīpolpuķu audzēšana nav grūta, tomēr ir dažas lietas, ka jāņem vērā, lai tās veiksmīgi uzziedētu un pēc tam varētu iestādīt dārzā.

NOVIETOJUMS
Ziedu veikalos iegādātās sīpolpuķes būs labāk aprūpētas, tomēr, ja iegādājies tās kādā lielveikalā, jāņem verā, ka bieži vien tur netiek nodrošināti pienācīgi apstākļi. Sīpolpuķēm patīk gaisma, bet lielveikalos dabīgā apgaismojuma tikpat kā nav. Tāpēc, atnesot tās mājās, noliec tādā vietā, kur ir dienas gaisma. Vislabāk būs, ja šī vieta ir ne tikai gaiša, bet arī vēsa, jo tad ziedi turēsies ilgāk.

LAISTĪŠANA
Ja veikalā iegādātās sīpolpuķes augsne ir sausa, mājās noteikti to aplaisti, bet laistīšanu sāc pamazām. Ja ziedi vēl nav izplaukuši, augsnei jābūt mēreni mitrai, taču tad, kad jau tie sāk plaukt, mitrumam jāseko līdzi īpašī vērīgi. Sīpolus nekādā gadījumā nedrīkst pārlaistīt.  Augsnei visu laiku jābūt viegli mitrai, bet saknes nedrīkst ilgstoši mērcēties ūdenī. Ieteicams sīpolpuķes laistīt vienreiz dienā, lai nodrošināt nepieciešamo mitrumu. Laistot katru dienu, nevajag aizrauties ar lielu ūdens daudzumu. Pavisam nedaudz, lai augsne pilnībā neižūst. Ūdeni lej tā, lai samitrinātos augsne, nevis tas notecētu no sīpola gar malām, atstājot saknes neskartas. Ja sīpolpuķi turi traukā ar ūdeni, nevis podiņā ar augsni, noteikti nevajag visu sīpolu mērcēt ūdenī. Apmēram divām trešdaļām no sīpola jābūt ārpus ūdens.

Iepriekšējie raksti Nākamie raksti