0 €

Ziedi mājās vai birojā vienmēr rada priecīgāku noskaņojumu, it sevišķi gada aukstajos un tumšajos mēnešos. Šajā laikā priecē ziedošie telpaugi, tomēr ne visiem patīk uzņemties rūpes par tiem. Tāpēc alternatīva ir grieztie ziedi, kurus var iegādāties katrā lielveikalā, arī “Latvijas roze” veikalos. Tomēr griezto ziedu mūžs ir krietni īsāks, bet ir laba ziņa – ziedu laiku vāzē ir iespējams pagarināt.

PABARO ZIEDUS
Ja ir iespējams, iegādājies speciālos pulverīšus grieztajiem ziediem, ko iebērt vāzē. Tajos ir visas nepieciešamās barības vielas, lai augs ziedētu ilgāk. Ja veikalā nav pieejams šis pulverītis vai arī aizmirsi to iegādāties, to aizstāt var ar balto cukuru. Apmēram viena tējkarote uz vāzi būs pietiekams daudzums. Arī citronskābe sajaukta ar ūdeni būs labs palīgs zieda mūža pagarināšanai.

ZIEDUS TURI VĒSUMĀ
Pārāk silts gaiss var saīsināt ziedu mūžu vāzē. Gada aukstajos mēnešos turi tos pēc iespējas tālāk no radiatoriem. Ziemā uz palodzes ir vēsāks gaiss, tāpēc vāzi var novietut tur, bet jāņem vērā, ka tieši saules stari arī var kaitēt. Tāpēc ziedus novieto uz palodzes tikai tad, ja logā nespīd saule.

NOGRIEZ LAPAS
No ziedkāta nogriez lapas, kas būs zem ūdens. Lapas zem ūdens var veicnāt trūdēšanas procesu, kas savukārt saīsinās ziedu mūšu. Vienīgais izņēmums ir, piemēram, tulpju lapas. Tās ir garas, līdz ar to lapu lielākā daļa būs virs ūdens, tāpēc tās var atstāt. Ar lapu griešanu nevajag aizrauties. Griez tikai tās, kas būs zem ūdens. Pārējās atstāj!

APGRIEZ KĀTUS
Lai ziedu mūžs būtu garāks, katru dienu vai katru otro dienu apgriez ziedu kātus. Atceries, ka kāti jāgriež vertikāli, nevis horizontāli. Griežot vertikāli, tiks nodrošināts lielāks laukums pa kuru ziedam uzsūkt ūdeni. Galu griešana katru dienu nodrošinās griešanas vietu svaigāku, un zieds varēs labāk uzsūkt visas nepieciešamās vielas.

MAINI ŪDENI
Katru reizi, kad apgriezīsi ziedu kātus, nomaini arī ūdeni. Atceries, ka pēc ūdens maiņas atkal vajag piebērt klāt speciālo ziedu pulverīti vai iepriekš minētās lietas. Svaigs ūdens un barības vielu atjaunošana nodrošinās ilgāku ziedēšamu.

Grieztos ziedus vari iegādāties deviņos “Latvijas roze” veikalos visā Latvijā. Sev tuvāko veikalu meklē te. Veicam arī ziedu piegādi katru dienu no plkst. 9.30 līdz 21.00. Pasūtījumiem virs 30 EUR ziedu piegāde bez maksas. Plašāk par piegādes nosacījumiem lasi šeit.

Iepriekšējie raksti Nākamie raksti